דף הבית >> עבודות מעץ >> גדר עץ
 
על פי ניסיוני המקצועי, גדר עץ מהווה פתרון אידיאלי ליצירת חיץ בין הסביבה הפרטית לחיצונית. זאת בזכות היותן של גדרות עץ קלות לתחזוקה, מעוצבות ומשתלבות היטב עם צמחיית הגינה, רהיטיה ופריטים נוספים כמו דק או פרגולה. אם גם אתם רוצים להכיר את היתרונות של גדרות עץ  ותכנונן באופן אופטימאלי חשוב שתקראו את המאמר עד סופו. 
 
יתרונות של גדר עץ
 
כשאתם רוכשים ממדקדקים גדר עץ אתם זוכים בגדר טבעית ומרהיבה מתוך שלל סוגים ואפשרויות עיצוב, המותאמת במדויק לטעמכם ולצרכים שלכם. בנוסף, מדובר בגדרות קלות ופשוטות להרכבה  אשר עבודות התחזוקה עליהן אינן דורשות הרבה מאמץ וכרוכות בעיקר בצביעת הגדר כל כמה שנים. 
 
עצות חשובות עבור גדרות עץ
 
כמי שעובד ומבין בעץ  ברור לי שההבדל בין  גדר עץ מוצלחת יותר או פחות תלוי במספר פרמטרים עיקריים:
  • ייעודה של גדר מעץ - חשוב לדעת שהחזות, הגודל והגובה של הגדר תלויים באופן ישיר  בייעודה בין אם ליופי, פרטיות, מניעת נפילות או מעבר בעלי חיים.
  • עיצוב הגדר - בימינו ניתן לבחור מתוך גוון רחב של סוגי עצים וסגנונות עיצוב של גדרות עץ. יחד עם זאת, בכל סוג שתבחרו חשוב לוודא כי מדובר בעץ איכותי שעבר תהליכי שימור והגנה מלאים.
  • התקנת הגדר - דורשת  תכנון מוקפד ומדויק של האזור המיועד לגידור, קבלת אישור מהשכנים ובדיקת דרישות הבניה של הרשות המקומית.  את העבודות עצמן יש לבצע באופן מקצועי, יציב וחזק עם קיבועים  לקרקע של יציקות בטון. 
  • תחזוקת גדרות עץ – על פי ניסיוני, עדיף לצבוע גדר עץ עם צבעי לכה אטומים המעניקים לה שכבת הגנה מפני פגעי מזג האוויר וחבלות.

גדר עץ