דף הבית >> דקים >> דקים - טיפים - כל המידע
הדקים, רצפות העץ, הם בעצם מדרכי עץ המורכבים מלוחות עץ. בנייה של דקים ניתן לראות יותר בחלקים בחיצוניים של מבנים – חצרות, גינות ומרפסות. לא פעם יש ונראה אף דקים בתוך אותם חללים זאת על מנת להעניק לבית מראה אלגנטי ואלמנט עיצובי שלא ניתן יהיה לפספס אותו. התקנה של דק מאפשרת לרוב הגבהה טבעית של השטח הקיים וכך להביא לחציצה והפרדה ברורה בין שטח גינה לרצפה עצמה. קיימים מספר רב של דקים מעץ מלא בשוק. השוני בניהם בא ליד ביטוי בצבע ובצפיפות העץ.

דקים – הוצאה כספית לא מבוטלת
עבור רבים הרוצים לעצב ולחדש מחדש את חלל המגורים והחלקים החיצוניים של הבית בנייה והתקנה של דקים נחשבת לרוב כהוצאה כספית משמעותית. עבור לקוחות רבים המחיר הסופי להתקנה ובנייה של דק יקבע גם דרך הכרת יתרונות והחסרונות של כל דק, אופיים ושילובם בחלל ובמבנה הספציפי אליו הם מיועדים. לא פעם מחיר נמוך של דק סינטטי יש ויתאים למול המחיר היקר של דק איפאה. 

שילוב של דק בגינה מאפשר לעצב סביבו אלמנטים נוספים אשר הופכים את שטח החצר והגינה למקום מרהיב כשלדק שנבנה שותפים אף אלמנטים עיצוביים דוגמת ערוגות, מסלעות, חצץ, מפלי מים, גופי תאורה, רהיטים, משטחי דשא ועוד. שילוב של אלו עם רצפת דק יחדיו יעניקו לחצר הבית מקום של כבוד בעיצוב הבית כולו. 

בניית דק – יתרונות 
בניית דק בחצר ובגינה מהווה עבור רבים פתרונות תכליתיים מעבר לשאיפה העיצובית. ככל ששטח הדק בגינה רחב יותר וחולש על מטרים רבועים רבים יותר כך יורדת באופן טבעי צריכת המים של הגינה. בישראל, בה תשלום המים נחשב גבוה לעומת מדינות מערביות אחרות, הצבה של דק מביאה בעצם לחיסכון רב ומתמשך של מים על שטח שאין צורך להשקות אותו. לא פעם מיקום הדק אף מביא לפתרו אסתטי בגינה כשביכולתו לכסות פגמים קיימים בקרקע, הפרשי גובה ועוד. 

עבור רבים האוהבים לבלות בגינה ובחצר שעות רבות בין אם במנוחה, קריאת ספר או בשיזוף של שמש נעימה היכולת להלך על דק נעים ומבודד מחום וקור לעומת האדמה הינו היבט חשוב המאפשר לרבים לבלות בגינה זמן רב יותר מהרגיל. 

 

דקים - טיפים - כל המידע