דק אורן

אחד מהדקים הפופולאריים בקרב צרכנינו ב"מדקדקים" הוא דק מעץ האורן. מדובר בדק העשוי עץ שנחשב לנפוץ ביותר בישראל, דבר שלו השפעה ישירה על מחירו וזאת לעומת דקים מעצים אחרים דוגמת דק האיפאה. לקוחותינו ב"מדקדקים" וכן אנשי המקצוע בתחום הדקים מעידים שמדובר בדק מאוד נוחה לעבודה וזאת בשל רכותו ושיטות התחזוקה שלו. 

דקים מעץ האורן עוברים אצלנו ב"מדקדקים" תהליך חיטוי על מנת לשמרם לאורך זמן. תהליך זה מביא את הדקים להפוך לדקים בעלי צבע חום-ירוק. את הדקים אנו ב"מדקדקים" מליצים להתקין בחודשי הקיץ וזאת למול כך שישנו צורך של ייבוש הדק במשך חודש לאחר התקנתו לאחר החיוי שעבר. 

חשיבות החיטוי של דק אורן
כפי שכבר הזכרנו קודם עובר דק האורן אצלנו ב"מדקדקים" טרם התקנתו הסופית חיטוי שהוא הכרחי על מנת לשמור עליו לאורך זמן. ללקוחותינו אף האפשרות לרכוש ב"מדקדקים" חומרי חיטוי שקופים המגיעים בגלונים המיועדים לשימוש על עצים רכים כמו עץ האורן. חומרי החיטוי אותם ניתן לרכוש דרכינו מגנים על דק האורן מפני תולעים, טרמיטים, פטריות, עובש ועוד. 

חשיפה לפגיעות 
למול כך שעץ האורן נחשב לעץ רך ועדין יותר כך חשוף הוא לפגיעות. לקוחות המגיעים אלינו ל"מדקדקים" לוקחים בחשבון שהתקנה של דק אורן חשוב שתעשה במקומות בחלל בהן החשיפה והאפשרות למפגעים תהה מזערית. באם קיימת אפשרות לבחור בדק חזק יותר ולשלב את דק האורן במקומות אחרים בבית בהם קיימת פחות תנועה של אנשים ורהיטים יש וכדאי לעשות כך. החלטה זו מביאה רבים לבחור בדק האורן יוצא הדופן בדק המותקן בחדרי שינה לרוב. אלו שמורים לשינה לרוב ואין בהם מסה של אנשים לאורך היום. דבר שבאופן טבעי חושף את דק האורן לפחות פגיעות אפשריות. 

חומרי הגלם לדק האורן
בישראל עצמה נחשב עץ האורן לאחד הנפוצים והשימוש בו בהחלט משרת נאמנה את שוק הדקים וגם אותנו ב"מדקדקים". אם זאת, ישראל עצמה אינה עשירה בשטחים נרחבים של עצי אורן ויש כמובן את הצורך ביבוא של עץ האורן גם ממדינות אחרות. רוב רובו של יבוא עץ האורן עבור דקים מגיע מחלקה הצפוני של אירופה – שבדיה ופינלנד בעיקר כמו גם מרוסיה שם נחשב עץ האורן לפחות איכותי למול מקבילו הפיני. אנו ב"מדקדקים", כמו הנעשה בעולם, מדרגים את איכות חומר הגלם של עץ האורן המיועד לדקים בטווח מספרים של אחד עד חמש. דרוג של חמש לעץ האורן נחשב לגבוה ביותר ונקבע הוא על פי כמות ה"עיניים" (עיגולים על העץ עצמו) – ככל שכמות ה"עיניים" קטנה יותר לכל מטר כך יזכה עץ האורן לדרוג גבוה יותר. עץ אורן בעל "עיניים" רבות ידורג כפחות איכותי ויינזק בשרף רב שיופרש מן ה"עיניים" כמו גם מהתבקעויות שיחלו להיווצר סביבו. 

אנו ב"מדקדקים" ממליצים ללקוחותינו להגיע לחנות עם תוכניות הבית, המידות ואף תמונות של המקומות בו תרצו להתקין דק מעץ אורן או כל דק אחר. מידע מקדים זה יעזור לנו להבין איזה דק יכול להתאים לכל שטח בבית כמו גם לבנות תוכנית עבודה שתעמוד בתקציב שייעדתם לעצמכם זאת על מנת שתוכלו ליהנות מדק אורן ואף מאפשרויות רבות אחרות שיש לנו להציע לכם ב"מדקדקים".
דק אורן

דק אורן