דק איפאה

אחד מהדקים הקיימים אצלנו למכירה ב"מדקדקים" הוא דק מעץ האיפאה. דק זה מועדף על לקוחות רבים וזאת למול היתרונות הרבים שהוא מציע וזאת למול סוגי דקים אחרים הקיימים אצלנו. 

לקוחותינו הרבים נהנים כיום מדק איפאה. העץ עצמו משמש לא רק עבור משטחים ורצפות אלא גם עבור בניית פרגולות. העץ עצמו נחשב לעץ חזק לאמיד ביערות הגשם בברזיל. דבר ההופך אותו לנצרך למבוקש בתעשיית הדקים והרהיטים. 

במאמר זה נציג את יתרונות עץ האיפאה כעץ המשמש לדקים למול חסרונותיו וזאת על מנת שתוכלו לקבל מושג ראשוני האם דק האיפאה הוא הדק המתאים לכם כשתגיעו להתרשם מהמבחר אצלו ב"מדקדקים". 


יתרונות דק האיפאה

-    קשיחות: עץ האיפאה נחשב לעץ קשיח. קשיחותו מהווה יתרון רב למול שחיקה של דקים אחרים, שריטות ופגיעות. במקרים בהם אנו נרצה דק עליו תהה פעילות רבה של ילדים, הזזה של רהיטים ועוד אנו ב"מדקדקים" ממליצים על דק איפאה העמיד יותר לעומת אחרים בשוק. 

-    עמידה מול רטיבות: מקורו של עץ האיפאה הוא ביערות הגשם שבברזיל אשר ידועים בכמות משקעים רבה בהם. אי לכך עץ האיפאה נחשב לעמיד מול מים ולחות מתמשכת. באזורים ובתים בהם קיימת לחות גבוהה (בתים הסמוכים לחופי ים) דק האיפאה הוא הבחירה הנכונה והדק המומלץ של "מדקדקים". 

-    עמידות מול מזיקים: עץ האיפאה הקשיח ובעל הרכבו הכימי יודע לדחות מזיקים רבים הנמצאים באדמה. יכולת טבעית זו מוסיפה כמובן לעמידותו ומזיקים רבים אינם מוצאים בעץ זה מקום להתנחלות וכרסום של העץ. 

-    דק בעל מראה אחיד: לעץ האיפאה מראה אחיד ללא חורים ונקודות בולטות. ללקוחותינו המעוניינים במראה אחיד, חלק ושטוח ללא חורים דק האיפאה הוא הדק המתאים ביותר. אותן נקודות הקיימות בדקים אחרים נוטים ליצור לחות, עיוותים ולבסוף לתרום להתפרקות הדק. 

-    צבע: לדק האיפאה מגוון רחב של צבעים חומים לכיוון השוקולד-אדום-שחור. אלו יוצרים מראה איכותי ויוקרתי ומאפשרים ללקוחותינו לבחור לוחות עץ לדק במגוון צבעים. 


חסרונות דק האיפאה

-    תשתית הדק: למול כך שעץ האיפאה קשה ומסיבי התכווצויותיו בתנאי חום וקור גורמות לתשתית הדק להתמודד מול כוחות חזקים. על מנת למנוע עיוותים של הדק על לקוחותינו שבחרו בדק זה לדאוג לתשתית רחבה ועמידה שעבורה הוצאה כספית לא מבוטלת. 

-    חשיפה לשמש: למול עמידותו הרבה של עף האיפאה בכל הנוגע ללחות וגשמים חשיפתו לשמש עלולה לפגוע בצבעות של הדק. מצבעים עשירים של חום ושוקולד הדק עלול להפוך אט אט לאפור. אנו ממליצים ללקוחותינו בהתקנת דק איפאה במקום שאינו חשוף לקרינה רבה של שמש – צד צפון, חלקים מוצלים (שהצללתם גם כן עולה כסף) ובתוך חללים סגורים. 

-    תחזוקה יקרה: תחזוקה של דק האיפאה דורשת טיפול ממושך בשמן מיוחד המתאים למקשות שץ דק האיפאה. מדובר על טיפול רב שנתי שעבורו יש להשקיע זמן וכסף. 

-    מחיר:  על אף שמחירי הדקים אצלנו ב"מדקדקים" נחשבים לזולים בשוק עדיין נחשב דק איפאה לדק היקר יותר וזאת למול דקים מעצים אחרים. מחיר העץ המיובא מברזיל, התקנתו, שימת תשתית, הצללתו ותחזוקתו מביאים את מחירו לבלוט מעלה למות דקים אחרים. 


דק איפאה

דק איפאה