דף הבית >> דקים >> דק למרפסת
הדקים מהווים כיום אלמנט חיפוי יעיל ויפה לעין לעומת מרצפות. למול הדקים העשויים עץ טבעי ויקר דוגמת עץ האורן ועץ האיפאה החלו לצוץ בשוק הישראלי גם דקים סינטטיים. אלו מעניקים ברובם את אותו מראה חמים של העץ המתאים עצמו גם למשטחים של מרפסות בבתים רבי קומות. היתרון הבולט בעץ סינטטי הוא היותו אקולוגי (לא מצריך כריתה של עצים) ובכך שמיוצר הוא לא פעם ממחזור חומרים. 

השוק הישראלי כיום מעניק אפשרויות רבות וייחודיות בעבור דק למרפסת. זו הפכה למקום מרגוע נעים עבור רבים הנהנים משמש נעימה ומנוף רחב אשר לו כיום ניתן להוסיף משטח עץ נעים מתחת לרגליים. 

בנייה והתקנה של דק במרפסת דורשת כמובן הכנה מראש. ברוב המקרים בהם מדובר על מרפסות קטנות ובינוניות נרצה שכל שטח המרפסת ירוצף בדק מעץ אמיתי או סינטטי. במקרים בהם מדובר במרפסת רחבה יש לבחון היטב את שטח התקנת הדק. 

דק למרפסת דמוי עץ מבטון
מדובר על דק המשלב בתוכו חומרים ממוחזרים. דק זה המתאים למרפסת מגיע בשלושה צבעים – אורן, אדמה ו-ונגה (גוון של צבע שחור).

דק למרפסת דמוי עץ מפלסטיק
מדובר על דק סינטטי מפלסטיק ממוחזר בעל מרקם דמוי עץ שלא מצריך כל תחזוקה. 

דק למרפסת אקסטרה ווד – Extru Wood
דק למרפסת המבוסס על תערובות ייחודיות של עץ טבעי וחומרים נוספים המעניקים לו גוונים רבים לבחירה של חום, אגוז, אפור, דובדבן, טיק ושקד. מדובר על דק העשוי אריחים דמויי עץ. 

דק למרפסת ETIC
גם כאן מדובר בדק עשוי אריחי פורצלן דמויי עץ. מדובר על גימור מט עדין המעניק לדק במרפסת מראה של עץ אמיתי וחי. אותו גימור אף מעניק לדק מרקם של עץ מנוסר. 

דק למרפסת – ארחי עץ מודולריים 
דק למרפסת עשוי אריחים מעץ האיפאה האיכותי או טיק בעל גימור מקצועי אשר עמידים ממפגעים חיצוניים. כל אריח בדק זה בנוי ממספר לוחות עץ, כאשר כל אריח ניתן להניח במספר אפשרויות, מה שמעניק לדק מראה בעל דוגמאות אין סופיות כמעט. אריחי עץ מודולריים מתאימים לרוב למרפסות בהן לא נעשתה כל הכנה לדק. 
 


דק למרפסת