דף הבית >> דקים >> דק סינטטי - פייבראון
דק סינטטי
ידוע שעבודה עם עץ דורשת עבודה ותחזוקה רבה. כריתה של עץ ועיבודו לכדי רהיט מסוים הינה כזו הדורשת תחזוקה ושמירה רבה על המוצר. בשוק רצפות העץ והדקים רבים מהלקוחות בוחרים בדקים סינטטיים. לאלו יתרון משמעותי ובולט בכך שאין הם דורשים תחזוקה שוטפת לאורך שנים כשהם שומרים על מראה טבעי וחדש וזאת לעומת רצפות מעץ מלא. 

עבור לקוחות רבים הבוחנים אפשרות לרצפת דק בביתם, בחצר או במשרד שלהם קיימות כיום אפשרויות רבות בתחום הדקים הסינטטיים. 

דק סינטטי תרכובת – Composite Deck
דק סינטטי מסוג זה עשוי מתערובת של נסורת עץ ופולימרים (חומר ספוגי גמיש ומבודד המשמש בתעשיית המזרנים, אקוסטיקה לקירות, אריזות, רהיטים ועוד). דק סינטטי מסוג זה קיים באיכות הגבוהה ביותר בארצות הברית, שם הוא מיוצר תחת תקנים מחמירים ביותר הנוגעים לחוזק הדק והן מבחינת שימור צבע הדק לאורך זמן רב. דקים סינטטיים אלו אמורים להיראות כמו עץ ממש. בחלק מהדגמים הקיימים משולבים חריצים. גווני העץ בסוג זה באים במבחר רחב של גווני חום ואפור. לדק הסינטטי תרכובת דוהה בחצי השנה הראשונה לאחר הרכבתו ולאחר מכן מתייצב כצבע קבוע בהיר יותר ממה שקיבלנו תחילה. 

דק סינטטי מוקצף – Cellular PVC
דק סינטטי זה עשוי כולו מהקצפה של החומר הפלסטי פוליוויניל כלוריד (חומר לבן בעל ערך רב בתעשיות הכימיות. משמש בתעשיית כרטיסי האשראי, דיסקים, תקליטורים ועוד). דק זה נחשב ליקר יותר מהדק הסינטטי התרכובת בכ-20%. החיסרון של דק זה הוא בחשיפה מוגברת לשמש משום כך שהחומר שבו – PVC מתרכך בחום גבוה. אי לכך דק זה אינו מומלץ במקומות כמו חצרות וגינות או בחללים החשופים במשך שעות רבות לשמש מבחוץ. על מנת להתגבר על היווצרויות של בועות בדק עצמו נדרשת תשתית דק צפופה יותר מהרגיל מה שמביא למחיר להיות יקר יותר. הדק הסינטטי המוקצף אף רגיש למכות ונפילה של חפץ כבד או רהיט ששוכן עליו זמן רב עלולים להשאיר סימנים מכוערים. היתרון הבולט של דק סינטטי זה הוא בהסרת הכתמים ממנו, בעמידות גבוהה לשריטות ודהייתו לאורך זמן פחותה יותר. 

דק סינטטי קומפוזיט עם ציפוי פלסטיק קשיח
הדק הסינטטי הנחשב למוביל כיום מבין כל הסוגים. בעל היתרונות החשובים של הדק סיננטי תרכובת כשבנוסף יש לדק שכבת הגנה מפלסטיק שמגינה עליו מכתמים, דהייה ושריטות. דק זה נחשב ליקר ביותר ויכול להגיע למחיר הגבוה בשליש לעומת הדק סינטטי תרכובת. 

פייבראון הינו חומר תעשייתי, משמע, חציו עץ וחציו פלסטיק.
פייבראון הינה חברה אמריקאית שמתמחה בתחום החומרים המורכבים והינה החברה הגדולה ביותר לייצור דקים סינטטים.
יתרונותיו הבולטים הם: שאינו זקוק לתחזוקה מיום הקמתו ועד פירוקו, עמיד מאד בכל מזג אויר, בעל טקסטורה של עץ.
חסרונותיו  הם: מחירו שיקר יותר משאר העצים,
אי יכולת שיוף הדק במידה ונשרט. צבעו מגיע
ב –4 אופציות, 
מחום בהיר עד כהה ואפור.

דק סינטטי - פייבראון

מראה של עץ בחלל הבית הינו מראה חם ונעים ועבור רבים מלקוחותינו במדקדקים השאיפה היא ליהנות מדקים הקיימים בקטלוג שלנו בחנות ובאתר. לא פעם רבים יעדיפו את הדק הסינטטי. מדובר על דק המהווה תחליף ראוי לדק מעץ כשלרוב מחירו יהיה נוח יותר. 

אצלנו במדקדקים תוכלו לבחור במגוון רחב של דקים סינטטיים, במחירים זולים ולקבל מהמומחים את כל המידע הדרוש על מנת ליהנות מדק סינטטי לאורך זמן. לבחירה בדקים סינטטיים יתרונות רבים. 

תרומה לאיכות הסביבה
במדקדקים מאמינים שחלק מהבחירה בדקים סינטטיים למול דקים מעץ מלא מאפשרת בעצם תחלופה בה נעשה שימוש בחומרים אשר לא הצריכו מהטבע משאבים יקרים. עניין כריתת העצים במקומות רבים בעולם נעשה כיום בהרף יד וזאת בעבור צרכים רבים כשבחלק מן הפעמים הדבר נוגע לתעשיית הדקים מעץ מלא. בחירה של לקוחות רבים בדק סינטטי מאפשרת לתחליף זה להביא לצריכה מועטה יותר שלל דקים עבור עץ מלא ובכך תורמת היא תרומה משמעותית לאיכות הסביבה. 

תחזוקה
צוות המומחים של מדקדקים מדגיש יתרון נוסף בנוגע לדקים סינטטיים בכל הנוגע לעניין תחזוקת הדק. תחזוקה של דק מעץ מלא דורשת מדרי הבית פעילות שימור אינטנסיבית יותר וכוללת בתוכה אף צביעה. למול כך היתרון של הדק הסינטטי הינו בכך שביכולתו לשמור על מראה נקי וחדש לאורך זמן רב ותחזוקתו הבולטת נוגעת לשמירה על הניקיון כאילו מדובר על מרצפות הבית. במקרים של נזק לדק הסינטטי מדובר על פגם מקומי אותו ניתן לתקן מבלי הצורך להסיר את כל הדק עצמו. 

התקנה
אנו במדקדקים נעניק לכם כחלק מרכישה של דק סיננטי שירות הכולל אף התקנה. זו לכשעצמה מהווה יתרון נוסף למול דקים מעץ מלא. מעבר לכך התקנת דקים סינטטיים לא מחייבת בהכרח איש מקצוע. מדובר בהתקנה פשוטה באמצעות ברגים רגילים או בשיטת פרזול שלא נראית לעין. התקנה זו חוסכת כמובן הוצאה נוספת כמו גם כאב ראש בעת שנרצה להחליף את הדק הסינטטי בדק סינטטי אחר. עבור לקוחות רבים שיודעים הם שרוצים פעם בכמה שנים לעצב את ביתם מחדש עניין ההתקנה הפשוט של דק סינטטי נלקח בהחלט בחשבון.  
דקים - סינטטי