דף הבית >> דקים >> דק אורן
דק נוסף מעץ טבעי הקיים כיום בשוק הדקים הוא דק האורן. דק האורן נחשב לזול יותר והדבר נוגע לעובדה שתפוצתו של העץ רחבה יותר. עץ האורן שייך למשפחת העצים הרכים, דבר המקל עד מאוד על אנשי המקצוע בבניית דקים מסוגו. בישראל ניתן לראות בברור העדפה לדק אורן כדק מעץ מלא לעומת דקים אחרים. 

איכות ויתרונות
הבסיס לאיכות דק האורן הוא בעמידותו הרבה למפגעים שונים, ליכולת נשיאת רהיטים כבדים ותזוזה של אנשים עליו וזאת מבלי שייגרם נזק מתמשך. דק האורן מספק מראה טבעי של עץ וכמובן מותאם לנוף הטבע בישראל המשופע בעצי אורן במיוחד באזורי הגליל. דק של עץ אורן הפך עם השנים לשילוב המנצח עבור לקוחות ישראלים הרוצים בדק מעץ מלא בעל מראה אלגנטי ויוקרתי במחיר זול. 

תחזוקה
דק האורן מגיע ללקוח לאחר שעבר תהליך של חיטוי. תהליך זה לא פעם מעניק לדק מראה ירקרק. תהליך החיטוי הינו הכרחי למול כך שאין לו היכולת להגן על עצמו בצורה טבעית כפי שעושה עץ האיפאה כנגד מפגעי מזג אוויר וחרקים בטבע. תחזוקתו כוללת אף שימון וצביעה בשמן מיוחד לדקים מידי שישה חודשים. לאחר שהתקנו את דק האורן יש להמתין כשבועיים טרם השימון הראשון. צביעה מוקדמת מידי עלולה לגרום לעץ האורן לפלוט שרף ולהביא למראה מכוער ולא אחיד. תחזוקת השימון אינה מצריכה הגעה של איש ומקצוע ויכולה להיעשות על ידי בני הבית. 

דק אורן